BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy na stronie Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP Koło nr 8 w Częstochowie

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie w żaden sposób nie ingeruje w zamieszczane treści. Autorami tekstów są członkowie Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP.

dla uczestników zapisanych na listy wycieczek z Koła nr 8 w 2020r

 

Po spotkaniu w dniu 01.09.br. członków Zarządu Koła nr 8 z prezesem biura podróży „OGOŃCZYK” przyjęto ustalenia:

z powodu przedłużającego się zagrożenia pandemią  COVID 19

1/ zaległa jednodniowa wycieczka autokarowa do Ostrawy odbędzie się w dniu 17 października 2020r.  Zbiórka uczestników wyjazdu:  godz. 6.50 w sobotę  dnia 17.10.2020r na placu przed Komendą Miejską PSP w Częstochowie. Wyjazd autokaru o godz 7.00, planowany powrót ok.  godz. 20.00. W autokarze i na imprezie uczestnicy zobowiązani będą do zachowania podstawowych wymagań związanych z zabezpieczeniem przed rozprzestrzenianiem się COVID 19.

2/ zaległa wycieczka autokarowa do Chorwacji nie odbędzie się w bieżącym roku. Termin realizacji tej wycieczki zaplanowany został na 11-20 września w roku 2021. Organizator wycieczki zapewnia niezmienność ceny imprezy oraz zachowanie przyjętego wcześniej programu.

Zainteresowani szczegółami uczestnicy powyższych wyjazdów mogą kontaktować się z Prezesem Koła kol. Czesławem MILĄ i kol. Danutą Błaszczyk.

W dniach 9 i 18 czerwca odbyły się spotkania z seniorami pożarnictwa obchodzącymi 80 – 90 lat życia.

 

   W dniu 9 czerwca 2020r członkowie Zarządu Koła nr 8: kol. Prezes Czesław Mila i kol. Janusz Sokołowski z udziałem Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie st. kpt. mgr inż. Tomasza Bąka uczestniczyli w uroczystym spotkaniu Jubileuszowym

z okazji 80-lecia życia seniorów:

  • Zygmunta Famuły
  • Ireny Borkowskiej-Sobali - wdowy po Lucjanie Sobali

 z okazji 90-lecia życia seniora:

  • Stanisława Kaczmarka

a w dniu 18 czerwca z udziałem  z-cy Komendanta Miejskiego PSP mł. bryg. mgr inż. Pawła Frocha w uroczystym spotkaniu Jubileuszowym

z okazji 85-lecia życia seniorów:

  • Stanisława Mazura
  • Teresy Kozak

   Jubilaci wraz z życzeniami dobrego zdrowia i pogody ducha na dalsze lata otrzymali  Listy Gratulacyjne i bukiety kwiatów. Wspólne wspomnienia i rozmowy o trudach życia w aktualnym czasie pandemii wirusa covid 19 wypełniły krótki czas spotkań, potwierdzając potrzebę kontynuacji bieżącego kontaktu z seniorami.

    Zarząd Koła apeluje do wszystkich emerytów PSP i rodzin o stosowanie się do wszelkich zaleceń postępowania w okresie panującej pandemii koronawirusa COVID 19.

    Prawdopodobieństwo bezobjawowego chorowania, a zatem zarażania wirusem opanować można ograniczając do minimum bezpośrednie kontakty z innymi. Zadbajmy o zdrowie nasze i bliskich.

   Pozostając w domu nie musimy się całkowicie izolować, szukajmy innych rozwiązań kontaktu ze znajomymi, odnajdźmy dawne pasje, poszukajmy nowych, nie rezygnujmy
z aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania. Nie obawiajmy się prosić o pomoc.

   Liczmy się z tym, że pandemia może potrwać wiele miesięcy, musimy nauczyć się żyć i przestawić na nową rzeczywistość.

   Życzymy zdrowia i szybkiego otwarcia naszej psychiki na nowe, nadal nieznane wyzwania.

Zarząd Koła nr 8.

Prezes Czesław Mila

 

 

 

Informacja

Zarząd koła informuje, że w związku z długotrwałym okresem pandemii wirusa COVID 19 działalność koła została częściowo zawieszona na czas nieokreślony i ogranicza się do spraw organizacyjnych.

- Zawieszone zostały wtorkowe dyżury członków zarządu siedzibie KMPSP – do odwołania.

- Planowany wyjazd 16 maja br. członków koła do Ostrawy przeniesiony został na dzień 17 października 2020r. Zakładamy, że okoliczności zewnętrzne nie wpłyną na kolejne przesunięcia terminu.

- planowany wyjazd do Chorwacji w dniu 15 września, zostaje nadal utrzymany. Jeśli okoliczności zewnętrzne wymuszą zmianę terminu,  kolejny termin wyjazdu planowany jest na maj 2021r.

- w miesiącu maju br. wstrzymane zostają spotkania z okazji Dnia Strażaka, tym samym wstrzymane wydawanie paczek okolicznościowych.

Dla uczestników wycieczek

W dniu 04 lutego /wtorek/ 2020r w godzinach 11.00-12.00 w siedzibie KMPSP w Częstochowie w Zarządzie koła w pok. Nr 30 koleżanka Danuta Błaszczyk będzie przyjmować wpłaty na wycieczki:

1/ kwota 69 zł - wyjazd  na 1-dniową wycieczkę do Ostrawy w dniu 16 maja /sobota/ 2020r

2/przedpłata 400 zł – wyjazd do Dramalj w Chorwacji w terminie 14.09-23.09.2020r.

Szczegółowe informacje i program wycieczki uczestnicy wyjazdów uzyskają w dniu dokonania wpłat. Osoby nie mogące dokonać wpłat w wyznaczonym terminie proszone są o wcześniejszy kontakt pocztą email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub telefonicznie z kol. Czesławem Milą nr 668-135-222.

    Jubileusz 75-lecia życia kol. st. bryg. Eugeniusza Andryszkiewicza oraz Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego Magdaleny i Eugeniusza Andryszkiewiczów stały się okazją spotkania Jubilatów
z Komendantem Miejskim PSP st. bryg. Jarosławem Piotrowskim, z-cą Komendanta Miejskiego PSP st. kpt. Tomaszem Bąkiem, Prezesem Koła nr 8 kol. Czesławem Milą oraz kol. Januszem Sokołowskim Sekretarzem Zarządu Koła.

Uroczyście wręczone bukiety kwiatów, listy gratulacyjne oraz okolicznościowe upominki były okazją do złożenia gratulacji, życzeń kolejnych lat pomyślności i zdrowia. Wspomnienia ze służby, doświadczenia sprzyjające aktywności życia seniorów, obejrzenie fotografii ze spotkania u Prezydenta Miasta Częstochowy z okazji Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego; szybko wypełniły krótki czas miłego spotkania.

Rodząca się od kilku lat tradycja spotkań kierownictwa KM PSP w Częstochowie i Koła ZEiRP RP z Jubilatami buduje szacunek wśród strażaków i sprzyja integracji pokoleniowej środowiska pożarniczego.

 

    Z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie st. kpt. Tomasz Bąk, przedstawiciele Zarządu Koła nr 8: Prezes kol. Czesław Mila i kol. Janusz Sokołowski mieli zaszczyt odwiedzić w domu Jubilatkę Panią Janinę Janic, wdowę po st. ogn. Leonie Janic z okazji 90-lecia jej życia. Przekazany na ręce Jubilatki bukiet kwiatów wraz z Listem Gratulacyjnym i okolicznościowymi prezentami był okazją do złożenia życzeń dobrego zdrowia i pogody ducha na dalsze lata. Miłe, radosne spotkanie wywołało duże wzruszenie i radość 90 -letniej Jubilatki, wyzwoliło wiele wspomnień. Kilka zachowanych przez panią Janinę powojennych strażackich zdjęć z udziałem męża - kierowcy strażackich wozów bojowych, pozwoliło cofnąć się w czasie, w historię Częstochowskiej Straży Ogniowej.

Każde ze spotkań z Jubilatami jest dowodem pamięci, okazją wsparcia w potrzebie i uszanowania służby pożarniczej naszych poprzedników. Potwierdza potrzebę kontynuacji podobnych inicjatyw.

 

Dyżur pełniony jest w biurze Z. E. R. Poż. R. P. w Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie. ul. Generała Sikorskiego 82/94 w godzinach od 1100 do 1300 , telefon 34 3615521  wew.851.

 

07-01-2020 Bała Elżbieta

04-02-2020 Błaszczyk Danuta

03-03-2020 Koniarski Jacek

07-04-2020 Janas Krzysztof

06-05-2020 Bugaj Józef

02-06-2020 Koniarski Jacek