BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Informacja o Zebraniu Sprawozdawczym Koła nr 8

W dniu 15.12.2017 r. odbyło się zebranie sprawozdawcze koła nr 8 w Częstochowie.

Prezes koła Czesław Mila powitał członków Koła, gości, przedstawił sprawozdanie z roku 2017. St. bryg. mgr inż. Janusz Benduch z-ca Komendanta Miejskiego PSP powitał wszystkich życząc owocnych obrad. Prezes koła w sprawozdaniu wykazał: stan osobowy koła wzrósł o 21 emerytów i posiada łącznie 130 członków, odbyły się 4 posiedzenia zarządu, 12 dyżurów, zrealizowano 2 wycieczki, przyznano 4 odznaczenia członkom koła, wyróżniono 3 seniorów Jubilatów w wieku powyżej 80 lat życia. W bieżącym roku na wieczny odpoczynek odeszło 5 kolegów pożarników. Ich pamięć uczczono minutą ciszy. Członkowie zarządu i koła uczestniczyli w uroczystościach pożarniczych w KM PSP w Częstochowie, w Oleśnie, na spotkaniu integracyjnym koła nr 9 w Myszkowie, na posiedzeniach ZW ZEiRPRP w Katowicach. Liczna grupa emerytów korzysta z zapomóg pieniężnych, szczególnie świadczeń zdrowotnych – dopłat do kosztów leczenia.

Nasza podstrona przy stronie KM PSP w Częstochowie: „Emeryci” koła nr 8 przy KM PSP w Częstochowie od września br. dostępna jest na ogólnozwiązkowym portalu. W końcu 2018 roku przewidziana jest uroczystość Jubileuszowa 20- lecia istnienia Koła nr 8. W planach pracy na 2018 rok przewidziana jest propozycja 6-cio dniowej wycieczki do krajów nadbałtyckich. Prezes podziękował kierownictwu KM PSP w Częstochowie, naczelnikom wydziałów za okazywanie wsparcia i pomocy w funkcjonowaniu naszego koła.
Skarbnik kol. Danuta Błaszczyk przedstawiła stan finansów koła za rok 2017. Sekretarz koła kol. Janusz Sokołowski przedstawił do dyskusji tematy dotyczące działalności koła w nowym 2018r.

Przypomniał, że na przełomie 2017/2018r kończy się kadencja pracy obecnego składu osobowego Zarządu koła. Przedstawił w skrócie historię powstania Koła: powołanie komitetu założycielskiego 14 luty 1997r.; w dn. 01.01.1999r Zarząd Wojewódzki ZEiRP w Katowicach dokonał zapisu w rejestrach związkowych pod poz. 8: Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa w Częstochowie. Stąd Sekretarz wniósł wniosek dot. przyjęcia uchwałą propozycję zorganizowania i przeprowadzenia uroczystości Jubileuszowych 20-lecia Koła w końcu 2018r. Zaznaczył potrzebę pozyskiwania środków finansowych na zorganizowanie tej uroczystości. Uchwałę zgromadzenie przyjęło jednomyślnie.

Przedstawił program planowanej 6-cio dniowej autokarowej, objazdowej wycieczki do krajów nadbałtyckich (Augustów –Polska ,Litwa, Łotwa, Estonia) w okresie lipiec/sierpień 2018 (cena:1090zł/os). Zapisy i wstępną wpłatę 100zł/os.- przyjmuje kol. Danuta Błaszczyk.
Nadmienił, że Zarząd oczekuje inicjatyw i propozycji członków koła na inne ciekawe oferty wyjazdowe, kulturalne lub inne formy działalności koła, propozycje sprzyjające integracji, realizacji swoich pasji, poprawie zaangażowania się seniorów w życie społeczne, w życie koła. Przedstawił oferty wyjść do muzeum, do teatru, jednodniowych wyjazdów krajoznawczych oraz korzystanie z propozycji senioralnych oferowanych przez Miasto Częstochowa i inne organizacje o podobnej działalności. Podał przykład i przedstawił ofertę Stowarzyszenia Senior Plus: ciekawego wyjazdu autokarowego do Czarnogóry (07.06-18.06.2018 w cenie 1680zł/os w tym wycieczki do Bośni i Hercegowiny). Zaprosił do dyskusji.

W dyskusji kol. Woźniak podziękował osobiście Prezesowi Czesławowi Mili oraz Zarządowi za duży wkład pracy w funkcjonowanie koła, potwierdził dużą aktywność koła pozytywnie odbieraną przez członków koła i Zarząd Wojewódzki ZEiRPRP.
Po dyskusji i przyjęciu uchwał kol. Prezes uroczyście wręczył legitymacje członkowskie nowym członkom Koła, podziękował wszystkim za przybycie, Komendantowi za pomoc i wsparcie naszego koła, po czym zakończył zebranie sprawozdawcze koła.
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i nowego 2018r złożył wszystkim uczestnikom wesołych świąt i pomyślności w Nowym Roku. Do życzeń przyłączył się st. bryg. Janusz Benduch –Z-ca Komendanta PSP w Częstochowie.

Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 0
W tym tygodniu: 5
W tym miesiącu: 22
W tym roku: 164
Ogółem: 1257