BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE ZA 2013 ROK

W dniu 7 stycznia 2014 roku odbyło się zebranie sprawozdawcze Zarządu za 2013 rok. Obecnych było 32 członków.
W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście: Komendant Miejski PSP w Częstochowie st. bryg. mgr inż. Zbigniew Hibner oraz jego zastępca st. bryg. mgr inż. Janusz Benduch.
Zebranie otworzył prezes Koła kol. Czesław Mikuła który poprosił zebranych o minutę ciszy dla oddania hołdu pamięci zmarłemu w 2013 roku wieloletniemu członkowi naszego koła Lucjanowi Taladze. Decyzją zebrania poprowadził je (wybrany przez aklamację) kol. Stanisław Duda.


GALERIA ZDJĘĆ


Sprawozdanie z działalności zarządu koła przedstawił jego prezes kol. Czesław Mikuła, który pozytywnie ocenił dokonania naszej organizacji w ubiegłym roku:
- nastąpił wzrost liczebny naszego Koła o 7 osób, i obecnie liczy 71 członków (w tym 11 kobiet),
- Zarząd Koła obradował 5 razy, najbardziej skupiając się na poprawie organizacji pracy biura zarządu, w tym spraw obiegu dokumentacji finansowej, wprowadzeniu w życie zaleceń Zarządu Wojewódzkiego w zakresie dyscypliny finansowej dochodów i wydatków,
- Komendant Miejski przydzielił nam nowe pomieszczenie na biuro Zarządu, które zostało wyposażone w bardziej funkcjonalne meble oraz nowocześniejszy sprzęt elektroniczny (jedyny mankament to brak wyjścia telefonicznego na zewnątrz),
- kol. Czesław Mila na bieżąco aktualizuje naszą stronę internetową oraz tablicę ogłoszeniową na ścianie przed wejściem do biura, stronę internetową technicznie obsługuje st. kpt. Dariusz Gieroń któremu prezes złożył serdeczne podziękowania za zaangażowanie w nasze sprawy,
- prezes Koła zaopiniował 43 wnioski o zapomogi pieniężne lub dopłaty do kosztów leczenia na kwotę ponad 30 tyś. zł,
- dwóch naszych działaczy otrzymało odznaczenie Związkowe – kol. Cz. Mila i St. Duda – co jest dowodem na pozytywną ocenę naszej społecznej pracy przez Z.W.Z.E. i R. RP w Katowicach,
- bardzo pozytywnie przedstawiała się współpraca z kierownictwem Komendy Miejskiej a szczególnie z Komendantami oraz panią Magdaleną Lis – inspektorem ds. kwatermistrzowsko technicznych – dzięki czemu sprawnie przebiegały przygotowania do spotkania z emerytami na Biesiadzie Świąteczno – Noworocznej w Centrum Przyjęć Okolicznościowych „Studnia”, oraz przygotowanie paczek dla emerytów na „Dzień Strażaka”,
- przy udziale 48 uczestników miała miejsce wycieczka autokarowa do Budapesztu i okolic oraz do Teatru Muzycznego w Gliwicach (na spektakl „Noc w Wenecji”),
- przewodniczący Komisji Rewizyjnej kol. Mateusz Lechowski oraz skarbnik kol. Danuta Błaszczyk odbyli jednodniowe szkolenie z zakresu nowych przepisów o obiegu dokumentacji finansowej.
Następnie kol. Danuta Błaszczyk przedstawiła sprawozdanie finansowe. Sprawozdanie z kontroli działalności Koła przedstawił kol. M. Lechowski, który bardzo pozytywnie ocenił jego działalność w 2013 roku.
W dyskusji głos zabrało 7 uczestników zebrania, poruszając następujące sprawy:
- terminy i miejsca planowanych wycieczek zagranicznych i krajowych,
- wysokość składek członkowskich,
- organizacji innych form działalności kulturalno-rozrywkowej poza wycieczkami,
- dyżurów w siedzibie biura przez członków Zarządu,
- wprowadzenie w życie nowych deklaracji członkowskich oraz legitymacji członkowskich.
W trakcie zebrania głos zabrał Komendant Miejski Zbigniew Hibner który przedstawił dokonania Komendy Miejskiej w ubiegłym roku oraz podziękował za współpracę Zarządowi Koła.

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 0
W tym tygodniu: 0
W tym miesiącu: 14
W tym roku: 159
Ogółem: 797