BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy na stronie Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP Koło nr 8 w Częstochowie

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie w żaden sposób nie ingeruje w zamieszczane treści. Autorami tekstów są członkowie Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP.

    Zarząd Koła apeluje do wszystkich emerytów PSP i rodzin o stosowanie się do wszelkich zaleceń postępowania w okresie panującej pandemii koronawirusa COVID 19.

    Prawdopodobieństwo bezobjawowego chorowania, a zatem zarażania wirusem opanować można ograniczając do minimum bezpośrednie kontakty z innymi. Zadbajmy o zdrowie nasze i bliskich.

   Pozostając w domu nie musimy się całkowicie izolować, szukajmy innych rozwiązań kontaktu ze znajomymi, odnajdźmy dawne pasje, poszukajmy nowych, nie rezygnujmy
z aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania. Nie obawiajmy się prosić o pomoc.

   Liczmy się z tym, że pandemia może potrwać wiele miesięcy, musimy nauczyć się żyć i przestawić na nową rzeczywistość.

   Życzymy zdrowia i szybkiego otwarcia naszej psychiki na nowe, nadal nieznane wyzwania.

Zarząd Koła nr 8.

Prezes Czesław Mila

 

 

 

Informacja

Zarząd koła informuje, że w związku z długotrwałym okresem pandemii wirusa COVID 19 działalność koła została częściowo zawieszona na czas nieokreślony i ogranicza się do spraw organizacyjnych.

- Zawieszone zostały wtorkowe dyżury członków zarządu siedzibie KMPSP – do odwołania.

- Planowany wyjazd 16 maja br. członków koła do Ostrawy przeniesiony został na dzień 17 października 2020r. Zakładamy, że okoliczności zewnętrzne nie wpłyną na kolejne przesunięcia terminu.

- planowany wyjazd do Chorwacji w dniu 15 września, zostaje nadal utrzymany. Jeśli okoliczności zewnętrzne wymuszą zmianę terminu,  kolejny termin wyjazdu planowany jest na maj 2021r.

- w miesiącu maju br. wstrzymane zostają spotkania z okazji Dnia Strażaka, tym samym wstrzymane wydawanie paczek okolicznościowych.

Dla uczestników wycieczek

W dniu 04 lutego /wtorek/ 2020r w godzinach 11.00-12.00 w siedzibie KMPSP w Częstochowie w Zarządzie koła w pok. Nr 30 koleżanka Danuta Błaszczyk będzie przyjmować wpłaty na wycieczki:

1/ kwota 69 zł - wyjazd  na 1-dniową wycieczkę do Ostrawy w dniu 16 maja /sobota/ 2020r

2/przedpłata 400 zł – wyjazd do Dramalj w Chorwacji w terminie 14.09-23.09.2020r.

Szczegółowe informacje i program wycieczki uczestnicy wyjazdów uzyskają w dniu dokonania wpłat. Osoby nie mogące dokonać wpłat w wyznaczonym terminie proszone są o wcześniejszy kontakt pocztą email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub telefonicznie z kol. Czesławem Milą nr 668-135-222.

    Jubileusz 75-lecia życia kol. st. bryg. Eugeniusza Andryszkiewicza oraz Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego Magdaleny i Eugeniusza Andryszkiewiczów stały się okazją spotkania Jubilatów
z Komendantem Miejskim PSP st. bryg. Jarosławem Piotrowskim, z-cą Komendanta Miejskiego PSP st. kpt. Tomaszem Bąkiem, Prezesem Koła nr 8 kol. Czesławem Milą oraz kol. Januszem Sokołowskim Sekretarzem Zarządu Koła.

Uroczyście wręczone bukiety kwiatów, listy gratulacyjne oraz okolicznościowe upominki były okazją do złożenia gratulacji, życzeń kolejnych lat pomyślności i zdrowia. Wspomnienia ze służby, doświadczenia sprzyjające aktywności życia seniorów, obejrzenie fotografii ze spotkania u Prezydenta Miasta Częstochowy z okazji Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego; szybko wypełniły krótki czas miłego spotkania.

Rodząca się od kilku lat tradycja spotkań kierownictwa KM PSP w Częstochowie i Koła ZEiRP RP z Jubilatami buduje szacunek wśród strażaków i sprzyja integracji pokoleniowej środowiska pożarniczego.

 

    Z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie st. kpt. Tomasz Bąk, przedstawiciele Zarządu Koła nr 8: Prezes kol. Czesław Mila i kol. Janusz Sokołowski mieli zaszczyt odwiedzić w domu Jubilatkę Panią Janinę Janic, wdowę po st. ogn. Leonie Janic z okazji 90-lecia jej życia. Przekazany na ręce Jubilatki bukiet kwiatów wraz z Listem Gratulacyjnym i okolicznościowymi prezentami był okazją do złożenia życzeń dobrego zdrowia i pogody ducha na dalsze lata. Miłe, radosne spotkanie wywołało duże wzruszenie i radość 90 -letniej Jubilatki, wyzwoliło wiele wspomnień. Kilka zachowanych przez panią Janinę powojennych strażackich zdjęć z udziałem męża - kierowcy strażackich wozów bojowych, pozwoliło cofnąć się w czasie, w historię Częstochowskiej Straży Ogniowej.

Każde ze spotkań z Jubilatami jest dowodem pamięci, okazją wsparcia w potrzebie i uszanowania służby pożarniczej naszych poprzedników. Potwierdza potrzebę kontynuacji podobnych inicjatyw.

 

Dyżur pełniony jest w biurze Z. E. R. Poż. R. P. w Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie. ul. Generała Sikorskiego 82/94 w godzinach od 1100 do 1300 , telefon 34 3615521  wew.851.

 

07-01-2020 Bała Elżbieta

04-02-2020 Błaszczyk Danuta

03-03-2020 Koniarski Jacek

07-04-2020 Janas Krzysztof

06-05-2020 Bugaj Józef

02-06-2020 Koniarski Jacek

W dniu 6 grudnia 2019r odbyło się Walne Zebranie koła nr 8 i Świąteczno-Noworoczne spotkanie emerytów PSP regionu częstochowskiego. W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście: kol. Roman Szłapa Prezes ZW ZEiRP RP w Katowicach, z-ca Komendanta PSP w Częstochowie mł. bryg. Paweł Froch.

Prezes Koła nr 8 w Częstochowie kol. Czesław Mila złożył sprawozdanie z realizacji zadań w 2019r oraz przedstawił założenia planu na rok 2020.

Prezes ZW ZEiRP RP Roman Szłapa odznaczył dwoje członków koła Odznaką Zasłużony dla ZEiRP RP oraz uczestniczył w przekazaniu kilkunastu legitymacji Członka Koła nowo przyjętym emerytom.  Prezes ZW ZEiRP RP Roman Szłapa pogratulował kol. Czesławowi Mili faktu, że koło w Częstochowie liczy 150 członków i jest największym kołem w regionie śląskim, podziękował za aktywność i działalność na rzecz emerytów. Poinformował o zmianach, jakie wynikają z przyjęcia w 2019r nowego Statutu ZEiRP RP.

Skarbnik Koła kol. Danuta Błaszczyk przedstawiła sprawozdanie finansowe koła. Jednocześnie zaproponowała przyjęte przez Zarząd Koła propozycje wycieczek członków koła: wycieczka jedno dniowa w miesiącu maju do Ostrawy oraz wyjazd 11 dniowy w miesiącu wrześniu 2020r do Chorwacji. 

Goście i Prezes Koła złożyli świąteczne i noworoczne życzenia wszystkim zrzeszonym i niezrzeszonym emerytom, rencistom PSP i wdowom po strażakach.

Komendant PSP wraz z prezesem Koła zaprosili wszystkich uczestników na świąteczny obiad, wzajemną integrację we wspólnej zabawie i wspomnieniach. Wspólnej biesiadzie przygrywała kapela. Spotkanie świąteczno noworoczne emerytów stało się już tradycją, pozwalającą wzmocnić dotychczasowe koleżeńskie więzi oraz mile spędzić czas w gronie pożarników.

                                                                                                                                        Prezes Koła nr 8