BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

16.07.2018

Z dniem 16 lipca 2018 roku, decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie powołany został st. kpt. inż.poż. Tomasz Bąk, dotychczas pełniący obowiązki zastępcy komendanta.

Pan st. kpt. inż.poż. Tomasz Bąk w 1997 roku ukończył Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu i w czerwcu 1997 roku rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Częstochowie na stanowisku dowódcy zastępu. Od sierpnia 1997 roku pełnił służbę w Ośrodku Szkolenia PSP w Częstochowie, a od stycznia 1999 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie zajmując kolejno stanowiska dowódcy sekcji, zastępcy dowódcy zmiany, a od 2013 roku zastępcy dowódcy JRG. W trakcie służby podnosił swoje kwalifikacje kończąc kolejno: Wszechnicę Świętokrzyską w Kielcach w 2007 roku, uzyskując tytuł licencjata, Wyższą Szkołę Zarządzania w Częstochowie w 2009 roku, uzyskując tytuł magistra zarządzania w oświacie i służbach mundurowych, Szkołę Główną Służby Pożarniczej w 2012 roku, uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa oraz Studia Podyplomowe w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej z zakresu „Zarządzania zasobami ludzkimi dla straży pożarnej” w 2017 roku.
Pan st. kpt. mgr inż. poż. Tomasz  Bąk posiada duże doświadczenie taktyczne i operacyjne w dowodzeniu działaniami ratowniczo- gaśniczymi. Współpracuje ze środowiskiem Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Częstochowy i powiatu częstochowskiego.

Odznaczony: Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” , Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa w 2007 roku, Brązowym Medalem za Zasługi dla WOPR w 2018 roku

06.07.2018

2,3,4 lipca 2018 r. funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie uczestniczyli w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodnego na terenie Parku Wypoczynkowego „Lisiniec” w Częstochowie. Zagadnienia przeprowadzonych ćwiczeń obejmowały wytyczne zawarte w skrypcie z zakresu ratownictwa na obszarach wodnych realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym.

 

 

05.07.2018

Zostań dawcą komórek macierzystych: https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca

Obejrzyj też film „Pomoc dla Strażaka Sławka z JRG STARGARD”: https://www.youtube.com/watch?v=inWgwTHpJTU&feature=youtu.be

02.07.2018

02.07.2018 w Harcerskim Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym Pająk funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie przeprowadzili pogadankę i instruktaż dotyczący zagrożeń mogących powstać podczas trwania obozów. Ponadto przedstawiono zasady łączności pomiędzy kierownictwa obozowiska z SKKM w Częstochowie.