BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Spotkanie w Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie szefa MSWiA z funkcjonariuszami pełniącymi służbę w Święta Bożego Narodzenia

22.12.2017

W dniu 21 grudnia 2017 r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak spotkał się z funkcjonariuszami podległych mu służb. - Wasza droga życiowa, to służba innym ludziom - powiedział.

Spotkanie odbyło się w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Po spotkaniu w CS PSP Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wraz z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadierem Leszkiem Suskim i Śląskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej bryg. Jackiem Kleszczewskim spotkali się ze strażakami pełniącymi służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Spotkanie było okazją do podsumowania całorocznej służby i działalności ratowniczej.
Pan Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak oraz Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej podziękowali częstochowskim strażakom za rzetelną i sumienną służbę oraz złożyli życzenia świąteczne i noworoczne.
Państwo jako swoją drogę życiową wybrali służbę innym ludziom. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu samych radosnych chwil pełnych domowego ciepła, spędzonych w rodzinnym gronie – powiedział szef MSWiA podczas spotkania wigilijnego z funkcjonariuszami w Częstochowie.

W czasie, gdy wszyscy zasiądą do wigilijnej wieczerzy, by świętować – część z Państwa będzie na służbie. I właśnie dlatego, by obywatele mogli w spokoju spotykać się z bliskimi w te Święta, ktoś musi czuwać i dbać o bezpieczeństwo innych. Za tą służbę dziś Wam dziękuję! Mimo, że każdego dnia zmagacie się Państwo ze skutkami wypadków, przestępstw, z tym co niebezpieczne i groźne, to mam nadzieję, że świąteczne dni na służbie będą pełne spokoju i sprawią, że ilość koniecznych interwencji będzie jak najmniejsza – podkreślił podczas spotkania minister Mariusz Błaszczak.

Wcześniej w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wręczył nagrody wyróżniającym się policjantom, strażakom i strażnikom granicznym.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 4
W tym tygodniu: 14
W tym miesiącu: 64
W tym roku: 1106
Ogółem: 1625