BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Ćwiczenia w komorze ogniowej

13.09.2017

W dniach 11 i 12 września br. dowódcy jednostek ratowniczo-gaśniczych oraz funkcjonariusze wydziału operacyjno-szkoleniowego KM PSP Częstochowa mieli możliwość uczestniczyć w ćwiczeniach w komorze ogniowej Firmy DRÄGER.

Ćwiczenia były okazją do sprawdzenia umiejętności i przećwiczenia w kontrolowanych warunkach różnych technik gaśniczych w bardzo realistycznym trenażerze.

Trenażer daje możliwość przećwiczenia typowych scenariuszy uwzględniających sytuacje niebezpieczne spotykane podczas działań ratowniczo-gaśniczych w obiektach wewnętrznych w tym gaszeniu elementów wyposażenia wnętrz oraz elementów konstrukcyjnych obiektu stanowiących drogę ewakuacji - schody.

Ćwiczenia te zorganizowano dzięki uprzejmości Kierownictwa Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 0
W tym tygodniu: 3
W tym miesiącu: 23
W tym roku: 745
Ogółem: 745