BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Jubileusz 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej

04.09.2017

W dniu 26 sierpnia 2017 r. na Jasnej Górze odbyły się centralne uroczystości Jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, w których uczestniczyło ponad 100 tysięcy wiernych.

Zastępy Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie oraz Szkolnej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej wraz z zastępami jednostkami OSP zabezpieczały ww. uroczystości. Zabezpieczeniu podlegał tażke wieczorny koncert historyczno-muzyczny pn. „Jasna Góra - Polska Kana”

Na obchodach obecni byli przedstawiciele najwyższych władz państwowych: prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonka Agatą Kornhauser-Dudą, premier Beata Szydło, marszałkowie - Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski, członkowie rządu, parlamentarzyści, politycy, przedstawiciele samorządowi, działacze społeczni, członkowie organizacji kościelnych i państwowych.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 0
W tym tygodniu: 3
W tym miesiącu: 20
W tym roku: 553
Ogółem: 553