BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Zmarł nasz kolega st. kpt. Tomasz Pielka

17.07.2012
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 16 lipca 2012 r. zmarł nasz kolega, pracownik Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie st. kpt. mgr inż. Tomasz Pielka.

Tomasz Pielka po ukończeniu służby kandydackiej 15 czerwca 2001 r. rozpoczął służbę stałą w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie na stanowisku dowódcy zastępu w Szkolnej Jednostce Ratowniczo Gaśniczej.

Od 1 września 2001 r. pełnił służbę w Wydziale Nauczania w codziennym systemie służby, prowadząc zajęcia z przedmiotu „ Bezpieczeństwo Budynków”.

W zakresie realizacji zadań służbowych wykazywał dużą inicjatywę i zaangażowanie oraz umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów. Podczas prowadzenia zajęć przekazywał słuchaczom dużą wiedzę praktyczną i teoretyczną popartą doświadczeniem zawodowym.

Z dużym zaangażowaniem nadzorował rozbudowę stanowisk do ćwiczeń w laboratorium bezpieczeństwa budynków i mechaniki, przyczyniając się tym samym do znacznej poprawy poziomu nauczania we wszystkich formach szkolenia. Aktywnie uczestniczył w pracach mających na celu poprawne przygotowanie organizowanych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym, a także sympozjów i konferencji odbywających się w Szkole.

Z dniem 01 lipca 2007 r został mianowany na stanowisko wykładowcy.

Poza obowiązkami służbowymi wraz z kadetami aktywnie działał w Kole Honorowych Dawców Krwi w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, którego był opiekunem.

19 czerwca 2012 r. został mianowany na stanowisko „Głównego Specjalisty” w Wydziale Kształcenia.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 18 lipca 2012 r. o godz. 15.00 w Nieradzie w Kaplicy przy kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 5
W tym tygodniu: 9
W tym miesiącu: 54
W tym roku: 892
Ogółem: 2877