BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

OSP Żuraw została włączona do KSRG

03.08.2012
 3 sierpnia odbyła się uroczystość włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Żuraw do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Na uroczystości obecny był - komendant PSP w Częstochowie st. bryg. mgr inż. Zbigniew Hibner, zastępca komendanta PSP w Częstochowie bryg. mgr inż. Jarosław Piotrowski, prezes Zarządu Powiatowego OSP RP – dh Ireneusz Skubis, Wójt Gminy Janów - Sławomir Krzyształowski, komendant gminny OSP – dh Franciszek Cieśliński, prezes Zarządu Głównego OSP dh Zygmunt Białas oraz Prezes OSP Żuraw Rafał Lampa wraz z druhami OSP Żuraw.

Uroczystego przekazania decyzji o włączeni jednostki OSP Żuraw do KSRG dokonał komendant PSP w Częstochowie dh Zbigniew Hibner na ręce Wójta Gminy Janów Sławomira Krzyształowskiego oraz Prezesa OSP Żuraw – Rafała Lampy. Jest to druga jednostka OSP na terenie gminy Janów włączona w Krajowy System Ratowniczo - Gaśniczego. Pierwszą jednostką była jednostka OSP Janów. Łącznie na terenie powiatu częstochowskiego i miasta Częstochowy w systemie KSRG działa 37 jednostek OSP.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (KSRG) – powstał w 1995 roku. Celem jego istnienia jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym, podejmowanych w sytuacjach zagrożeń życia, zdrowia, mienia lub środowiska, podejmowanych przez Państwową Straż Pożarną i inne podmioty ratownicze (głównie Ochotniczą Straż Pożarną). Swoje zadania KSRG realizuje poprzez koordynację walki z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi oraz ratownictwa technicznego, ekologicznego i medycznego na wszystkich szczeblach administracji. Do systemu może być włączona jednostka, która posiada: co najmniej dwa średnie lub ciężkie samochody pożarnicze, wyszkolonych ratowników w liczbie zapewniającej obsadę co najmniej dwóch samochodów pożarniczych., skuteczny system łączności, powiadamiania i alarmowania, urządzenia łączności w sieci radiowej systemu na potrzeby działań ratowniczych, pozostaje w stałej gotowości do podejmowania działań ratowniczych.


      


      


      
fot. UG Janów

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 2
W tym tygodniu: 12
W tym miesiącu: 47
W tym roku: 405
Ogółem: 1642