BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Ćwiczenia na terenie Parku Wypoczynkowego "Lisiniec"

10.08.2012
 7 sierpnia na terenie Parku Wypoczynkowego "Lisiniec" przeprowadzono ćwiczenia zgrywające z udziałem Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych z Częstochowy, grupy płetwonurków OSP Częstochowa, WOPR-u i Pogotowia Ratunkowego.

Głównymi celami ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie założeń dotyczących możliwości i czasu dojazdu do miejsca zdarzenia przewidzianych sił i środków, a także zapoznanie ćwiczących z procedurami ratownictwa wodnego oraz sprzętem wykorzystywanym przez KM PSP, WOPR i OSP w Częstochowie. Ponadto ćwiczenia miały na celu doskonalenie współpracy zastępów PSP i OSP z terenu miasta.

Zastępy zadysponowane na miejsce zdarzenia otrzymały informację o wpadnięciu do zbiornika "Pacyfik" samochodu osobowego, w którym najprawdopodobniej znajdowały się 4 osoby.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż dwie osoby wydostały się na brzeg o własnych siłach. Dwie pozostałe znajdowały się pod wodą.
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu pojazdu oraz dna zbiornika przez specjalistyczną grupę płetwonurków oraz udzieleniu pierwszej pomocy.
W związku z wyciekiem substancji ropopochodnej, na miejsce zadysponowano grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Jej zadaniem było rozstawienie zapór przeciwolejowych oraz zebranie wyciekłej substancji.

Ćwiczenia były doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności i wiedzy ratowników oraz praktycznego wykorzystania sprzętu będącego na wyposażeniu KM PSP w Częstochowie, a przede wszystkim doskonalenia współpracy między zastępami poszczególnych służb.
Ćwiczenia nadzorował i podsumował Komendant Miejski PSP w Częstochowie, Pan st.bryg. Zbigniew Hibner wraz z kadrą KM PSP oraz przedstawicielami władz miasta.

      


      


      


      


      


      


      


    
fot. KM PSP w Częstochowie

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 0
W tym tygodniu: 0
W tym miesiącu: 12
W tym roku: 176
Ogółem: 1052