BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Wizyta Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

02.09.2012
Koniec żniw i prac na polach to w Polsce tradycyjnie czas dożynek, czyli ludowego święta, które jest dziękczynieniem za zebrane plony. Dożynki Jasnogórskie w Częstochowie to najbardziej uroczyste, oficjalne święto z udziałem rolników z całego kraju, hierarchów kościelnych oraz prezydenta. Bronisław Komorowski na Dożynkach Jasnogórskich 2012 dziękował rolnikom za ich ciężką pracę na roli, trud włożony w żniwa, dbanie o to, by Polakom nie zabrakło chleba.

Do Częstochowy Prezydent przyjechał samochodem. W drogę powrotną udał się śmigłowcem który startował z terenu lotniska w Rudnikach.

Bezpieczne pożarowo warunki lądowania i startu prezydenckiego śmigłowca zapewniały jednostki Państwowej Straży Pożarnej z terenu Częstochowy.


      
fot. KM PSP w Częstochowie

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 0
W tym tygodniu: 1
W tym miesiącu: 14
W tym roku: 144
Ogółem: 955