BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Pożar benzolu na koksowni

06.09.2012
6 września na obiekcie Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o. o. zlokalizowanym w Częstochowie przy ul. Odlewników przeprowadzono ćwiczenia kompanii gaśniczej Centralnego Odwodu Operacyjnego "PORAJ" .

Przyczyną zdarzenia założonego w scenariuszu było rozszczelnienie rurociągu transportującego benzol do zbiornika magazynowego. W wyniku zadziałania ładunku elektrostatycznego doszło do zapłonu par benzolu w bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika magazynowego. Silne oddziaływanie cieplne zwiększyło wypływ benzolu i zintensyfikowało proces spalania. W tacy wyłapującej powstało rozlewisko, które natychmiast zajęło się ogniem.
Siły i środki zadysponowane w pierwszej fazie działań okazały się niewystarczające, wobec czego Kierownik Działań Ratowniczych wnioskuje o zadysponowanie kompanii gaśniczej COO "PORAJ".
Po osiągnięciu pełnego ukompletowania kompania została wprowadzona do działań z poleceniem podania w natarciu prądów wody z działek przenośnych na pole zbiornikowe objęte pożarem oraz w obronie na instalacje wydziału węglopochodnych.
Zaopatrzenie wodne zrealizowano z sieci hydrantowej i zbiornika przeciwpożarowego.

W ćwiczeniach brały udział zastępy z trzynastu Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych działających na terenie województwa Śląskiego.

Po kliknięciu na zdjęcie przejdziesz do galerii zdjęć.

fot. KM PSP Częstochowa


Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 0
W tym tygodniu: 2
W tym miesiącu: 21
W tym roku: 353
Ogółem: 1399