BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Impreza dla dzieci - „Świetlik”

25.09.2012

Impreza dla dzieci -  „Świetlik”

 Galeria zdjęć

W dniu 13.09.2012r. na terenie Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyła się kolejna edycja cyklicznej imprezy profilaktycznej dla dzieci „Świetlik”. W akcji uczestniczyli wychowankowie z kilku szkół naszego regionu oraz zaproszeni goście. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, a patronat nad nim objął Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Komendant Główny Policji oraz Prezydent Miasta Częstochowy.

Akcja, miała na celu uświadomienie dzieciom w jaki sposób zachować się podczas powstania pożaru, wypadku komunikacyjnego, zasłabnięcia kogoś z rodziny i jak w prawidłowy sposób przekazać informację o tym zdarzeniu na alarmowy numer 112. Wspólna nauka piosenki o numerze alarmowym 112 zapoznała dzieci z zadaniami Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia Ratunkowego.

Podczas akcji uhonorowaliśmy dyplomem i nagrodami rzeczowymi Wiktora Szarszewskiego, który to w roku 2009 gdy zauważył pogarszający się stan zdrowia swoich najbliższych, zadzwonił najpierw do swojego dziadka, a następnie wspólnie powiadomili służby ratownicze. Dzięki postawie Wiktora, cała rodzina podtruta tlenkiem węgla przeżyła.

Wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe, a następnie mieli możliwość uczestnictwa w pokazach przegotowanych dla nich przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Policji, oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Częstochowie. Punktem kulminacyjnym imprezy było wspólne wypuszczenie w niebo balonów z nr 112 przez blisko trzystu dzieci.

Współorganizatorami spotkania była Komenda Miejska Państowej Straży Pożarnej w Częstochowie, Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Miejska Policji w Częstochowie, Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Stowarzyszenie Generałów Policji Rzeczpospolitej Polskiej, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr. 53 w Częstochowie i Stowarzyszenie Częstochowa 2020r.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 0
W tym tygodniu: 2
W tym miesiącu: 13
W tym roku: 173
Ogółem: 1069