BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Powołano nowych zastępców dowódców

01.03.2013

Z dniem 1 marca 2013 r powołano nowych zastępców dowódców JRG nr 3 w Częstochowie i JRG Koniecpol.  

Nowymi zastępcami dowódców zostali:
zastępca dowódcy JRG nr 3 – Pan mł. bryg. inż. Zbigniew Strugacz,
zastępca dowódcy JRG nr 4 – Pan mł. kpt. mgr inż. Tomasza Bąk.

Pan mł. bryg. inż. Zbigniew Strugacz posiada wymagane kwalifikacje zawodowe do stanowiska. Posiada wykształcenie wyższe techniczne. W 1998 roku ukończył Studium Oficerskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. W 2007 roku ukończył Zaoczne Studium Aspiranckie w CS PSP w Częstochowie uzyskując tytuł technika pożarnictwa. Posiada 16 – letni staż służby. Pełniona służba w różnych komórkach i wydziałach pozwoliły mu na zdobycie doświadczenia zawodowego w zakresie gospodarki transportowej, technicznej i kwatermistrzowskiej. Ostatnie 13 lat służby pełnionej na Stanowisku Kierowania pozwoliły na zdobycie doświadczenia operacyjnego. Pan mł. bryg. Zbigniew Strugacz zna bardzo dobrze rejon operacyjny JRG nr 3, jego specyfikę i istniejące zagrożenia. Zna wyposażenie sprzętowe JRG nr 3. Jest oficerem zaangażowanym w realizację powierzonych zadań, odpowiedzialnym za podejmowane decyzje oraz dyspozycyjnym.

Pan mł. kpt. mgr inż. Tomasz Bąk posiada wymagane kwalifikacje zawodowe do stanowiska. Jest absolwentem Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. W 2009 roku ukończył studia wyższe na kierunku zarządzanie w oświacie w służbach mundurowych w Wyższej Szkole Zarządzania w Częstochowie uzyskując tytuł magistra. W 2012 roku ukończył studia wyższe na kierunku inżynieria bezpieczeństwa pożarowego w Szkole Głównej służby Pożarniczej uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. Służbę podjął w 1997 roku jako dowódca zastępu w JRG nr 2 Komendy Rejonowej PSP w Częstochowie. Od 01.01.1999 roku pełni służbę w JRG nr 4 kolejno na stanowiskach dowódcy zastępu, dowódcy sekcji, zastępcy dowódcy zmiany. Wieloletnia służba w podziale bojowym pozwoliła mu na zdobycie doświadczenia operacyjnego, taktycznego i organizacyjnego. Pan mł. kpt. Tomasz Bąk jest oficerem sumiennym, konsekwentnym i dyspozycyjnym.Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 1
W tym tygodniu: 4
W tym miesiącu: 20
W tym roku: 191
Ogółem: 1404