BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Kampania "Nie dla czadu" i Fundacja Orlen "Dar Serca"

04.03.2013

Kampania "Nie dla czadu" i Fundacja Orlen "Dar Serca"

28 marca 2013r. przedstawiciele Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie odwiedzili Rodzinny Dom Dziecka celem przekazania czujnika tlenku węgla w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nie dla czadu” realizowanej przez Komendę Główną PSP pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych.

Zakupione przez Fundację Orlen „Dar Serca” czujki tlenku węgla trafiły do Rodzinnego Domu Dziecka w Częstochowie przy ul. Kolorowej. Przy okazji dzieciom rozdano strażackie upominki. Podczas wizyty rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie, kpt. Paweł Liszaj poinformował mieszkańców, jak zamontować czujkę, a także wspomniał o niebezpieczeństwach związanych z tlenkiem węgla w budynkach mieszkalnych.

Akcja edukacyjna „Nie dla czadu” realizowana jest w całym kraju, a jej tematyka dotyczy zagrożeń związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla. Na terenie miasta i powiatu częstochowskiego odnotowano w 2012 roku 63 zdarzenia, w których poszkodowanych zostało 36 osób. Nie obyło się również bez ofiar śmiertelnych, w roku 2012 w Częstochowie śmiertelnie zaczadziły się 3 osoby.

W województwie śląskim w sezonie grzewczym 2012 - 2013 Państwowa Straż Pożarna odnotowała 1746 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla. W zdarzeniach śmierć poniosło 26 osób, tym 1 dziecko, a poszkodowane zostały 594 osoby, w tym 187 dzieci.
W dobie szczelnych pomieszczeń, braku wentylacji i tysiąca niesprawnych instalacji kominowych czad może zagrażać również Tobie! Przy wysokich stężeniach tlenku węgla pojawia się uniemożliwiające ucieczkę osłabienie i utrata przytomności! Zakup czujki tlenku węgla to wydatek który może ustrzec Cię w porę i uratować życie twojej rodziny.Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 0
W tym tygodniu: 2
W tym miesiącu: 15
W tym roku: 166
Ogółem: 967