BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Magnolia 2013 - Ćwiczenia na obiekcie Domu Dziecka w Chorzenicach

11.09.2013

Magnolia 2013 - Ćwiczenia na obiekcie Domu Dziecka w Chorzenicach

W ramach ćwiczeń z zakresu obronności, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego Starostwa Powiatowego w Częstochowie przeprowadzone zostały ćwiczenia na obiekcie Domu Dziecka w Chorzenicach.
Tematyką ćwiczeń było współdziałanie Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego
w Częstochowie, Policji i Zespołów Ratownictwa Medycznego w zakresie działań podczas zdarzeń noszących znamiona aktów terrorystycznych i pożarów w ramach ćwiczeń z zakresu obronności, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego Starostwa Powiatowego w Częstochowie „MAGNOLIA 2013”.

GALERIA ZDJĘĆ


Scenariusz - opis zdarzenia i ogólne założenia do ćwiczeń:
Do SK KM w Częstochowie wpływa informacja o podłożonym ładunku wybuchowym
w budynku administracyjno – mieszkalnym Domu Dziecka w Chorzenicach przy
ul. Głównej 53.
Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie, przekazuje informacje do pozostałych służb, w tym do dyżurnego Miejsko-Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Częstochowie.
SKKM na miejsce zdarzenia dysponuje zastępy z JRG nr 1, JRG nr 2, JRG nr 3.
Po dojeździe Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej zabezpieczają miejsce zdarzenie
i włączają się do pomocy przy ewakuacji dzieci z części mieszkalnej budynku.
Policja przystępuje do przeszukania pomieszczeń w budynku administracyjno – mieszkalnym.
W trakcie przeszukania w budynku głównym dochodzi do powstania pożaru. Dyrektor Domu Dziecka podejmuje decyzję o ewakuacji dzieci i personelu z budynku głównego i powiadamia o zaistniałej sytuacji dowódcę sił Państwowej Straży Pożarnej.
Dowódca przegrupowuje siły i środki będące na miejscu w celu rozpoznania sytuacji i podjęcia akcji gaśniczej. O zaistniałym zdarzeniu informuje SKKM w Częstochowie i prosi o wsparcie działań dwoma zastępami ciężkimi oraz zaalarmowanie miejscowej jednostki OSP.
Po zakończeniu ewakuacji KDR zostaje poinformowany przez opiekunów prowadzących ewakuację dzieci, że czworo z nich pozostało na I piętrze w południowo – zachodnim narożniku budynku odciętych ze wzglądu na silne zadymienie na korytarzach i drodze ewakuacyjnej.
Wewnątrz budynku prowadzona jest akcja gaśnicza, KDR podejmuje decyzję o ewakuacji uwięzionych dzieci przy użyciu zastępu SD-37.Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 0
W tym tygodniu: 2
W tym miesiącu: 18
W tym roku: 162
Ogółem: 942