BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Spotkanie Wigilijne w KM PSP w Częstochowie

16.12.2013

Spotkanie Wigilijne w KM PSP w Częstochowie


Spotkanie Wigilijne to już tradycja strażacka. Sygnalizuje ona nam Święta Bożego Narodzenia i nadchodzący Nowy Rok 2014. To okazja do spotkania się w gronie strażaków z ludźmi, z którymi Komenda Miejska PSP w Częstochowie współpracuje przy realizacji kompetencyjnych zadań. To też czas na złożenie życzeń świątecznych i podziękowań za strażacki trud i pracę.
Rok bieżący to rok stabilny pod względem ratowniczym. Do chwili obecnej jednostki ochrony przeciwpożarowej interweniowały w likwidacji powstałych zagrożeń 4262 razy, w tym pożary to 1521 interwencji, miejscowe zagrożenia 2434 oraz alarmy fałszywe 307. W porównaniu do analogicznego okresu roku 2012 zanotowano o 1338 zdarzeń mniej, co stanowi spadek ogólnej liczby interwencji o 23,9%. Ilość pożarów spadła o 44,9%, natomiast ilość miejscowych zagrożeń o 8,4 %.
Do największych zdarzeń w grupie pożarów należy pożar bardzo duży hali magazynowej przy ulicy Rząsawskiej. W grupie miejscowych zagrożeń na szczególną uwagę zasługują działania ratownicze prowadzone na terenie gminy Lelów oraz gminy Koniecpol, związane z usuwaniem skutków powodzi i lokalnych podtopień. Działania te wizytował generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Na terenie tych gmin funkcjonował Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Pana Zygmunta Łukaszczyka - Wojewody Śląskiego.
Komendant Miejski PSP w Częstochowie podziękował również za współpracę Samorządom Miasta i Powiatu, samorządom gmin, służbom mundurowym, instytucjom i stowarzyszeniom realizującym działalność ratowniczą, z którymi Komenda Miejska współpracuje kierując Krajowym Systemem Ratowniczo – Gaśniczym na terenie miasta i powiatu.
Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 0
W tym tygodniu: 1
W tym miesiącu: 16
W tym roku: 153
Ogółem: 936