BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

#GaszynChallenge

05.06.2020

#GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna. Zadanie jest proste wystarczy zrobić 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby, które mają 48 godzin na wykonanie zadania. Chcąc wesprzeć leczenie chłopca do akcji włączyli się też częstochowscy funkcjonariusze.

Do wzięcia udziału w akcji Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie nominowała pobliska jednostka Komenda Miejska Policji w Częstochowie oraz Starosta Częstochowski. Jako strażacy wielokrotnie ratujemy życie i zdrowie ludziom także i tym razem nie będziemy obojętni a i Święty Florian się do nas przyłączył opadami deszczu co widać na załączonym filmie.

Zadanie zostało przez nas wykonane a dodatkowo konto chorego Wojtusia zasilą datki zebrane przez funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

 

Nasza Komenda  do dalszej zabawy nominowała:

Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku oraz

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie.

 

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR1CB5jQic2m7tYGugdrWLcbLpX4jm2xQI4IDbx-B6BU1hUw6V1yKK0TBfg

Dodatkowo do #GaszynChallenge została nominowana Jednostka Ratownioczo Gaśnicza w Koniecpolu - zadanie również zostało wykonane. JRG Koniecpol do dlaszej zabawy nominowało:

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowej

Ochotniczą Straż Pożarną w Przyrowie

Ochotniczą Straż Pożarną w Dąbrowie Zielonej

Mamy nadzieję, że jak najszybciej uda się zebrać potrzebną na leczenie kwotę. Wojtuś, strażacy KM PSP Częstochowa z Tobą - bądź silny !!!!

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 1
W tym tygodniu: 17
W tym miesiącu: 34
W tym roku: 178
Ogółem: 178