BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Platforma Firefighter Plus

04.10.2019

Platforma  e-learningowa  „Firefighter  Plus”  to  efekt  międzynarodowego  projektu zrealizowanego przez straże pożarne z Danii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Hiszpanii i Polski, przy współpracy  z  organizacjami  pozarządowymi:  Stowarzyszenie  na  Rzecz  Różnorodności Wielokulturowej z Rumunii i Stowarzyszenie „WIOSNA” z Polski.
W  wyniku  tej  działalności  Komenda  Wojewódzka  PSP  w  Poznaniu  -  na  stronie www.firefighterplus.eu - uruchomiła bezpłatną i ogólnodostępną platformę e-learningową z obszaru prewencji  i  integracji  społecznej.  Platforma  jest  dostępna  dla  wszystkich  zainteresowanych tą tematyką  strażaków  PSP  i  OSP  w  Polsce,  nauczycieli  i  uczniów  klas  mundurowych,  a  także dla osób zajmujących się działalnością społeczną.
Platforma składa się z trzech części:
Zainspiruj się: zawiera filmy z akcji prewencji i integracji społecznej, zrealizowane przez strażaków z różnych krajów Unii Europejskiej;

Kurs e-learningowy: obejmujący wprowadzenie i 3 części;

Przybornik:  zawiera  8  przydatnych  narzędzi  edukacyjnych  do  szybkiego zaplanowania,  przeprowadzenia  i  ewaluacji  działań  w  obszarze  prewencji społecznej.

 

Gorąco zachęcamy osoby zainteresowane do zapoznania się z przedmiotową tematyką.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 3
W tym tygodniu: 11
W tym miesiącu: 43
W tym roku: 459
Ogółem: 459